Logo

1η θέση για τον Έφηβο ποδηλάτη του ΑΟΦ Άγγελο Σαράφη στην Ανάβαση Βλάστης ‘the PEAK vol 2’

Την πρώτη θέση της κατηγορίας Εφήβων και την δεύτερη Γενικής κατάταξης επι συνόλου 140 αθλητών κυρίως απο την Βόρειο Ελλάδα, κατέλαβε ο 17χρονος ποδηλάτης του Αθλητικού Ομίλου Φλώρινας Άγγελος Σαράφης, στον Διασυλλογικό ποδηλατικό Αγώνα 32km ανάβασης, με την ονομασία ‘Ανάβαση Βλάστης - the Peak vol 2’, που πραγματοποιήθηκε

στις 30/4/17 στην Πτολεμαΐδα. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Άγγελος έχασε και την πρώτη θέση Γενικής κατάταξης (τερματίζοντας 2ος) για μόλις 1sec, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή φυσική κατάσταση.

Εξαιρετική επίσης η εμφάνιση για τον Άγγελο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Δρόμου μαθητών Λυκείων απο όλη την Επικράτεια,στις 26/4/17 στο Κιλκίς. Λαμβάνοντας μέρος σαν μαθητής-ποδηλάτης του 2ου Λυκείου Φλώρινας στο αγώνισμα απόστασης 105km, κατέλαβε την 11η θέση.